| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
| Packaging | Bag |
| On-State Current | 1 A |
| On-State Voltage | 1.2 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 45
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26918
Ext.Price$0.26918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26918 | $0.26918 |
| 10 | $0.26333 | $2.63330 |
| 25 | $0.26178 | $6.54450 |
| 50 | $0.26024 | $13.01200 |
| 100 | $0.25870 | $25.87000 |
